PradžiaNaujienosNaujienos 2021-07-09(01)

2021-07-09

„Saulės“ gimnazija ruošiasi kitų metų projektinėms veikloms

Būsimas ir esamas saulieti, gal vasaros metu ir negalvoji apie mokyklą, bet ar atėjus rudeniui nenorėtum ugdytis mokymosi ir naujovių taikymo, informacinių ir technologinių, gyvenimo ir karjeros gebėjimų? Per vasara nepamiršk, kad „Saulės“ gimnazija dalyvauja 2-uose Erasmus+ projektuose.

Jau metus tęsiasi trišalis (Islandijos, Švedijos ir Lietuvos) mokyklų mainų partnerystės (KA229) Erasmus+ projektas „Let‘s Get Europe Together For Heritage“ („Sutelkime Europą paveldui“). Šiuo projektu siekiame padidinti susidomėjimą gamtos ir kultūros paveldu, ypač Europoje, taip pat pabrėžti aplinkos, kaip esminio mūsų gyvenimo elemento, svarbą. Svarbu pritaikyti naujas metodines priemones, pagrįstas lauko veikla, susijusia su vietos gamtos ir kultūros ištekliais, taikant holistinį ir daugiadalykį požiūrį. Stengiamės skatinti kūrybiškumą ir verslumą mokydami vertinti aplinką bei materialų ir nematerialų kultūros paveldą.

O š.m. birželio mėnesį pradėta kito Erasmus+ projekto “Nobody Will Be Left Behind” („Niekas nebus paliktas“) veikla. Net atostogaujantys mokytojai rinkosi liepos 8 dienos vėlyvą ir karštą popietę pirmajam visų šalių (Turkijos, Italijos, Norvegijos, Jungtinės Karalystės ir Lietuvos  (Utenos „Saulės“ gimnazija)) partnerių susitikimui. Gvildenamos projekto temos: Socialinė ir edukacinė Europos kultūros paveldo vertė. Bendros vertybės, pilietinis dalyvavimas. ES pilietybė, ES sąmoningumas ir demokratija. Kūryba ir kultūra. Naujos novatoriškos mokymo programos / mokymo metodai / mokymo kursų kūrimas.

Mokiniai ir mokytojai turės galimybę keliauti, jei leis sumaištį sukėlęs Covid-19, o jei ne, veiklos vyks nuotoliniu būdu. Laukia didžiulis darbas. Mielas saulieti, pailsėjęs vasaros metu, rudenį tu būsi laukiamas mokykloje ir kviečiamas prisijungti prie tarptautinės projektinės veiklos. Iki susitikimo!

• LET US Be together for Heritage meeting
  • foto 1 NWBLB