Pradžia

Straipsniai

Pokalbis su Gimnazijos tarybos ir savivaldos nare Jone Žalalyte

Sveika, Jone, kodėl jau nebe pirmus metus esi Gimnazijos tarybos narė?

Iš tikrųjų aš esu labai aktyvi gimnazijoje ir savo klasėje, o tai pastebėjusi mano klasės vadovė pasiūlė pamėginti dalyvauti aktyvo susirinkimuose ir man labai patiko, todėl nusprendžiau dirbti gimnazijos savivaldoje bei taryboje.

Kaip tu pati save pristatytum visuomenei?

Save visuomenei pristatyčiau kaip Utenos „Saulės“ gimnazijos mokinę, jaunąją žurnalistę bei mokyklos renginių vedėją.

Už ką esi atsakinga šiais mokslo metais? Kokią sritį kuruoji?

Aš savo komandoje esu atsakinga už renginių organizavimą.

Šią veiklą galima pavadinti savanoryste. Ar patinka savanoriauti?

Žinoma, be galo patinka savanoriauti, nes tai man padeda būti atsakingesne ir darbštesne asmenybe. Ir ne tik. Dirbdama komandoje išmokstu komunikuoti: išklausyti kitų nuomonę, pasakyti savo, diskutuoti, o jau po to bendras idėjas įgyvendinti. Apskritai savanorystė augina žmogų.

Kokios asmeninės savybės tau trukdo arba padeda šiame darbe?

Mano asmeninės savybės, padedančios šiame darbe, yra darbštumas, stropumas, susikaupimas ir ryžtingumas, o savybės, kurios trukdo, – tai baimė, netgi, sakyčiau, didžiulis baimės jausmas, nuolat kamuojanti mintis, kad kažkas man nepavyks.

Ar netrukdo papildoma veikla mokslui?

Papildoma veikla mokslui netrukdo, nors jau mokausi vienuoliktoje klasėje ir reikėtų daugiau laiko skirti žinioms, tačiau viską suderinusi atrandu laiko ne tik save išreikšti gimnazijos veiklose, bet ir džiaugiuosi, kad mano darbai naudingi bendruomenei.

O koks tavo hobi ir kodėl būtent jis?

Mano hobi – kelionės su šeima. Kartu mes esame aplankę nemažai muziejų bei įdomių lankytinų vietų ir nuostabaus grožio gamtos stebuklų. Manau, būtent per šį užsiėmimą kuo daugiau brangaus laiko praleidžiu su šeima. Ir dar man labai patinka domėtis istorija.

O ar namuose turi savo erdvę, kur gali pabūti viena?

Taip, namuose turiu savo kambarį, kuriame jaučiu laisvę ir galimybę atsiskleisti. Prieš kiekvieną mano vedamą renginį repetuoju būtent jame. Be abejo, turiu šuniuką, vardu Dagas. Vadinasi, savo kambaryje dažnai būnu ne viena.

Iš kur pasikrauni geros energijos?

Geros energijos pasikraunu iš savo mamos ir tėčio. Jie abu yra mano geros energijos šaltiniai. Jeigu jau atsiranda neigiamų minčių, kad man kas nors nepavyks, ir noriu nuleisti rankas, tai mama su tėčiu mane stumteli į priekį ir sako, kad viskas pasiseks, tereikia tik susikaupti, dirbti, tikėti savimi ir niekada nepasiduoti.

Ko palinkėtum Utenos ,,Saulės“ gimnazijos bendruomenei?

Gimnazijos bendruomenei norėčiau palinkėti didžiulės ir ilgos draugystės su „Saule“, kad nei vienas bendruomenės narys nepamirštų, kad ji visada mums artima.

Su Jone kalbėjosi jaunoji žurnalistė Juta Musteikytė, 1b