Telefonas: +370 389 61328
PradžiaNaujienosnaujienos 2023-11-16(01)

„Tolerancijos žibintai”

Lapkričio 16 dieną minime Tarptautinę Tolerancijos dieną. Šiais metais švenčiame 20 metų sukaktį, kada Lietuvoje kasmet pažymima Jungtinių Tautų 1995 metais paskelbta ši minėtina diena. Šventės iniciatorius Lietuvoje – Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti, kurios dėka 2003 metais Vilniuje buvo nugriauta netolerancijos siena, o darželiuose, mokyklose, įstaigose pradėta minėti Tolerancijos diena, todėl ir mūsų gimnazijoje vyko renginys „Tolerancijos žibintai”, kurį organizavo šiais mokslo metais gimnazijoje įsikūręs Tolerancijos ugdymo centras (TUC).

Nuo pat ankstyvo ryto smagu buvo rinktis į aktų salę, kurioje jaukiai švietė nuostabūs ir originalūs 3g mokinių padaryti žibintai iš augalų (mokytoja L.Kaulinienė). Ypatingu šventės akcentu tapo ir mūsų mažųjų - ikimokyklinukų „Spindulėlių” bei pradinukų, ketvirtokų, dalyvavavimas šventėje, nes jie visi atėjo į salę nešini savo rankų darbo puikiais žibintais, kurie yra šių metų Tolerancijos dienos simbolis.

Renginio metu kalbėjome apie toleranciją, žiūrėjome filmų ištraukas, klausėmės kitų išsakomų minčių apie toleranciją, kurios taip trūksta mūsų visuomenėje, juk tai vertybė, kuri žmones daro laimingesnius, o be jos pasaulis tampa svetimas ir šaltas, nes trūksta susikalbėjimo, supratimo, kantrybės, trūksta tolerancijos, kuri nuo pat mažens turėtų būti kiekvieno mūsų savastis.

Tolerancijos ugdymo centro dalyviai 1b ir 1c klasės mokiniai priminė, kad kantrybės, pagarbos moko ir mūsų tautosaka – patarlės, pasakėčios, sakmės, kuriose atsispindi sukaupta per ilgus amžius tautos išmintis. Buvo įdomu pasiklausyti ne tik gimnazistų minčių apie toleranciją, bet ir pasiklausyti patarlių, 1g kl. mokinės Viktorijos sekamos pasakėčios ir 1c klasės mergaičių Aistės ir Aurėjos sakmės apie žmogaus sukūrimą, pasiklausyti 1b klasės mokinio Luko grojamų kūrinių.

Renginio metu pasirodė ir mūsų mažieji ketvirtokai, kurie taip pat kalbėjo apie draugystę ir net padainavo nuotaikingą dainelę apie žibintus, kurių švieselė praskaidrina ir tamsiausią naktį.

Mokytis draugauti, gražiai bendrauti svarbu ir dideliems, ir mažiems, todėl psichologijos mokytoja Giedrė priminė mums visiems atrodo tokią paprastą, bet dažnai užmirštamą tiesą, jeigu šalia yra kitoks, tai nereiškia, kad jis blogesnis už mane, o etikos mokytoja Vida supažindino su gimnazistų sukurto tolerancijos kodekso taisyklėmis, kurios ir moko gerbti kitą, toleruoti kitokį, išklausyti ir suprasti vieniems kitus.

Renginį „Tolerancijos žibintai” užbaigėme klausydamiesi Tolerancijos himno. Gimnazijos direktorė visiems dalyviams ir organizatoriams nuoširdžiai padėkojo ir pasidžiaugė, kad būdami visi kartu - dideli ir maži, kartu kalbėdami apie toleranciją ir patys dažniau susimąstysime, ar esame tolerantiški ir kodėl turime tokie būti.

Tolerancijos ugdymo centro koordinatorė
Lietuvių k. ir literatūros mokytoja
Neringa Januševičienė

• 2023111601