.

Biudžetinė įstaiga. K. Ladygos g. 18, Utena
Telefonas: (8-389) 61328
el. paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Juridinio asmens kodas: 190181633
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre
Gimnazijos steigėjas: Utenos r. savivaldybės taryba

2022-10-25 22:20

Įspūdžiai iš stažuotės Lenkijoje

Pavaduotoja, kokiu tikslu keliavote po Lenkiją? Papasakokite išsamiau.

Kelionė į Lenkiją nebuvo nei pažintinė, nei pramoginė. Tai buvo stažuotė, o jeigu suprantamiau, – tai komandiruotė. Mes vykome su mokyklų ir švietimo įstaigų atstovais susipažinti, kaip vyksta ugdymas Lenkijos švietimo įstaigose, kaip rengiami įvairių profesijų specialistai, kaip rengiami mokytojai, kokia yra ugdymosi tvarka.

Skaityti daugiau...

2022-10-25 15:50

Interviu su Gimnazijos tarybos narėmis Guste Ringelevičiūte ir Raminta Rezgyte

Žinome, kad jūs esate draugės, todėl klausimai skirti jums abiems kartu. Judvi mokinių taryboje dalyvaujate pirmus metus. Kas paskatino, pasiūlė tapti tarybos narėmis, kodėl pasiryžote šiai veiklai?

Raminta: Mokyklos prezidentė Aistė yra mūsų draugė ir būtent ji pakvietė prisijungti. Iš pat pradžių, kai mums pasiūlė prisidėti prie tarybos, mes susižvalgėme ir net negalvojusios pasakėme: „Kodėl gi ne?“
Gustė: Taip pat ryžomės prisijungti prie tarybos, nes norėjome labiau prisidėti prie mokyklos gyvenimo, padėti rengti renginius bei kitas veiklas ir išbandyti savo jėgas.

Skaityti daugiau...

2022-10-20 23:05

Pokalbis su Gimnazijos tarybos ir savivaldos nare Jone Žalalyte

Sveika, Jone, kodėl jau nebe pirmus metus esi Gimnazijos tarybos narė?

Iš tikrųjų aš esu labai aktyvi gimnazijoje ir savo klasėje, o tai pastebėjusi mano klasės vadovė pasiūlė pamėginti dalyvauti aktyvo susirinkimuose ir man labai patiko, todėl nusprendžiau dirbti gimnazijos savivaldoje bei taryboje.

Skaityti daugiau...

2022-10-19 22:01

Pokalbis su Mokinių tarybos pirmininke ir Gimnazijos tarybos nare Aiste Jansevičiūte

Aiste, kokius tris svarbiausius tikslus keli sau ir Gimnazijos tarybai, būdama Mokinių savivaldos pirmininke?

Visų pirma, paversti mokinių savivaldą jaukesne, atviresne ir draugiškesne erdve visiems bendruomenės nariams. Dar turiu tikslą aktyvinti, paskatinti mokinius labiau įsitraukti į mokyklos veiklas. Taip pat norėčiau vesti aktyvesnius ir labiau įtraukiančius renginius.

Skaityti daugiau...

2022-03-18

Pasikalbėjimas su olimpiete Ieva Dainyte – ne apie sportą

Ieva, papasakok apie kelionę į Kiniją? Skrydį? Pirmąjį įspūdį išlipus iš lėktuvo Pekine?

Pirmiausia mane labai gražiai išlydėjo Vilniaus oro uoste namiškiai – valgėm tortą, gėrėm arbatą, džiaugėmės mano sportiniais pasiekimais ir kad galiu vykti į olimpiadą. Daug juokiamės, buvo linksma. O kelionė lėktuvu buvo įprasta, neprailgo, pora persėdimų – ir jau Pekine. Tačiau pasitiko kinai su skafandrais, kaukėmis, darėmės testus, tikrino, ar nesergame Covid-u, laukėme oro uoste testų atsakymų net kelias valandas. Taigi, išlydėjo su tortu, o pasitiko gana niūriai ir šaltai.

Skaityti daugiau...

2022-02-10 12:40

Tęsiame pokalbių ciklą su STEAM centro specialistais

Susipažįstant su žmogumi, visada įdomu žinoti, iš kur jis kilęs. Tad kur prabėgo Jūsų vaikystė, mokslo metai?

Esu Edvinas Meškauskis, kilęs iš Utenos rajono, Užpalių miestelio. Didžiausią savo vaikystės dalį praleidau Užpaliuose. Baigiau Utenos rajono Užpalių gimnaziją, kurioje mokiausi nuo pat darželio.

Skaityti daugiau...

2022-01-18

Tęsiame pokalbių ciklą su STEAM centro specialistais

Kaip save pristatytumėte auditorijai visiškai neliesdamas STEAM temos?

Tiksliausiai save galėčiau pristatyti kaip smalsų žmogų. Man viskas yra labai įdomu. Aš juk baigiau pilotavimą. Kodėl aš nepasilikau prie pilotavimo? Tai per daug statiškas ir monotoniškas darbas. Man reikėjo daugiau. Kai pradedu daryti tai, kas yra monotoniška, prarandu koncentraciją. Pilotui prarasti koncentracijos negalima, nes jis turi atlikti savo darbą labai aiškiai ir konkrečiai, todėl man asmeniškai improvizacija, ieškojimai, atradimai yra įdomiausia. Aš esu dirbęs ir mokytoju, ir auklėtoju ir dabar dirbu STEAM-e ir dar užsiimu keliom veiklom, kurios man yra įdomios.

Skaityti daugiau...

2022-01-17

Kaip manote, kodėl verta skaityti knygas?

Nijolė Zabukienė. Skaityti knygas labai svarbu. Tai lavina kiekvieno žmogaus vaizduotę, kūrybiškumą ir kalbą. Knygas skaitantis žmogus bet kokiam daiktui ar reiškiniui apibūdinti turi daugiau žodžių, metaforų, įdomesnių frazių. Dažnai pasitaiko, kad perskaitę knygą norime dar pasižiūrėti ir jos ekranizaciją ( jei tokia būna). Tokiu būdu mes plečiame savo akiratį. Ir dar norėčiau pasakyti, kad knygos skaitymas padeda geriau suprasti kitą žmogų. Šią mintį norėčiau pagrįsti J.K. Rowling, knygos apie Harį Poterį autorės, žodžiais: „Skaitymas yra vienintelė priemonė, kuria mes nevalingai ir bejėgiškai persikūnijame į kitą odą, kitą balsą ir kitą sielą.“

Miglė Elmentienė. Manau, kad mokiniams knygas verta skaityti todėl, kad jos lavina vaizduotę bei gerina rašymo įgūdžius. Na, o suaugusiems (o gal ir ne tik) knygų skaitymas padeda kitaip pažvelgti į pasaulį, atsikratyti klaidingų įsitikinimų, gal net spręsti psichologines problemas.

Skaityti daugiau...

Puslapis 1 iš 5

Paieška svetainėje„Saulės“ gimnazijos istorija.
Metai ir įvykiai.

Iš gimnazijos istorijos:

...Utenos „Saulės“ progimnazija pradėjo savo veiklą dar vokiečių okupacijos metais. Nežinia, koks būtų jos likimas, jei 1918 m. vasario 16-ąją nebūtų paskelbta Lietuvos nepriklausomybė...

Skaityti daugiau...

Pamokų laikas

1 pamoka: 800 - 845
2 pamoka: 855 - 940
3 pamoka: 955 - 1040
4 pamoka: 1100 - 1145
5 pamoka: 1210 - 1255
6 pamoka: 1310 - 1355
7 pamoka: 1405 - 1450
8 pamoka: 1500 - 1545
Orai Utenoje

© 2023 Utenos „Saulės“ gimnazija