.

Biudžetinė įstaiga. K. Ladygos g. 18, Utena
Telefonas: (8-389) 61328
el. paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Juridinio asmens kodas: 190181633
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre
Gimnazijos steigėjas: Utenos r. savivaldybės taryba

2023-01-28 11:50

Evos miniatiūros

Miniatiūra - tai nedidelis literatūros kūrinys, kuriame išreikšta emocija. Šiose miniatiūrose yra sugulusios mintys, jausmai, troškimai, svajonės. Jose tarsi užkoduotas mano ryšys su gamta, su žmogumi, o svarbiausia – su savimi. Manau, visa mano „mažytė“ kūryba yra savęs ieškojimas: radimas ir praradimas, kritimas ir kilimas, rauda ir džiaugsmas. Subyrėjus gera vėl save sudėlioti iš gabalėlių, kuriuos ir vadinu savo miniatiūromis. Eva.

Skaityti daugiau...

2022-09-07 19:36

Sugrįžkime į vasarą

Atrodo, ką tik atsisveikinome linkėdami vieni kitiems gražios vasaros, bet netruko prabėgti keli mėnesiai ir štai - pasitinkame rudenį. Nesustabdomas laiko bėgimas. Gražiausios akimirkos, išgyventos emocijos, patirti įspūdžiai gyvena ne tik atsiminimuose, bet ir fotonuotraukose.

Skaityti daugiau...

2022-02-01 08:37

Jaunosios poetės eilėraščiai

Tava ugnis

Leisk man prie tavos ugnies prieiti,
Susišildyt varganas rankas.
Tegul rankos man nudegs,
Bet tik leisk man prisiglausti prie tavęs.

Tavo mintys tokios gilios.
Aš tik noriu tau sumenkinti kančias.
O vėliau, jei nepavyks...
Leisk man tavoje ugny sudegt.

Skaityti daugiau...

2021-01-08

Minčių apie atostogas mozaika

„Žiedų valdovo“ autorius Dž. Tolkinas yra pasakęs: „Visa, ką teturime nuspręsti, yra tai, ką daryti su laiku, kuris mums duotas“. Gimnazijos žurnalistai nusprendė pasidomėti, ką gi darė su gyvenimo skirtu laiku mūsų gimnazistai, ką patyrė, išgyveno, atrado per karantinines atostogas. Mokinių mintis skaitykite laikraščio „Langas“ šioje „Laisvalaikio“ skiltyje.

Skaityti daugiau...

2020-09-18

Gimnazistų kūryba, skirta Eugenijai Šimkūnaitei prisiminti

Dar žiemą, laikraščio „Utenos diena“ redaktoriui V. Ridikui pasiūlius, buvo nuspręsta dalyvauti projekte, skirtame Eugenijos Šimkūnaitės 100-osioms gimimo metinėms paminėti. Gaila, kad dėl karantino nepavyko pakeliauti E. Šimkūnaitės takais ir aplankyti „Švenčionių vaistažolių“ fabriko, bet mūsų gimnazijos literatai pavasarį sukūrė eilėraščių, skirtų šiai unikaliai mūsų krašto asmenybei prisiminti. Kviečiame paskaityti jų kūrybą. O norintiems sužinoti daugiau – pateikiame informaciją apie Eugeniją Šimkūnaitę ir siūlome išspręsti rebusą, kuriame slepiasi E. Šimkūnaitės mintis.

Skaityti daugiau...

2020-06-10

Netradicinė J. Grušo dramos „Meilė, džiazas ir velnias“ interpretacija

Mokslo metų pabaigoje antrokai skaitė J. Grušo dramą „Meilė, džiazas ir velnias“. Mokiniai aptarė veikėjų charakterius ir jų elgesio priežastis, diskutavo apie tėvų ir vaikų konfliktus ir apskritai apie jaunų žmonių problemas, ieškojo panašumų su šiais laikais. Didžioji dalis antrokų tikrai neliko abejingi šiam kūriniui, todėl lietuvių kalbos mokytojos nusprendė nebekankinti savo mokinių tradiciniais rašiniais ir pasiūlė interpretuoti skaitytą kūrinį kūrybiškai.

Geriausius darbus siūlome laikraščio „Lango“ skaitytojams.


2019-10-22

Edukacinė išvyka

Ketvirtadienio vakarą grupelė mokytojų ir mokinų, lankančių šokio pamokas ir valdančių žodžio meną, dalyvavo edukacinėje išvykoje Anykščiuose – žiūrėjo Šeiko šokio teatro spektaklį „Nakties virpėjimai” (kūrinio autorė, choreografė Ugnė Dievaitė, atlikėjos Agnija Šeiko ir Marija Ivaškevičiūtė). Spektaklio metu buvo skaitomos ištraukos iš Salomėjos Nėries dienoraščių, o poetės išgyvenimai iliustruojami šokio judesiais. Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su šiuolaikinio šokio menu ir kūrybiškai interpretuoti poetės biografiją. Kiečiame pasiskaityti įspūdžius ir patiems susidaryti įspūdį apie matytą spektaklį.

Skaityti daugiau...

2019-09-24

Pirmieji kūrybiniai bandymai

Žmogus yra ne tik mąstanti, bet ir jaučianti būtybė. Kiekvienas turime savo jausmų pasaulį, bet ne kiekvienas mokame jį atskleisti. Karolis Jackevičius (2b klasė) pabandė savo jausmus ir būsenas išreikšti žodžiais. Skaitykite jo kūrybą.

Eilėraščius papildo Rob Gonsalves paveikslai.

Puslapis 1 iš 5

Paieška svetainėje„Saulės“ gimnazijos istorija.
Metai ir įvykiai.

Iš gimnazijos istorijos:

...Utenos „Saulės“ progimnazija pradėjo savo veiklą dar vokiečių okupacijos metais. Nežinia, koks būtų jos likimas, jei 1918 m. vasario 16-ąją nebūtų paskelbta Lietuvos nepriklausomybė...

Skaityti daugiau...

Pamokų laikas

1 pamoka: 800 - 845
2 pamoka: 855 - 940
3 pamoka: 955 - 1040
4 pamoka: 1100 - 1145
5 pamoka: 1210 - 1255
6 pamoka: 1310 - 1355
7 pamoka: 1405 - 1450
8 pamoka: 1500 - 1545
Orai Utenoje

© 2023 Utenos „Saulės“ gimnazija